Четверг, 13 Август 2020 00:00

ЗМІ дізналися, коли ЄС може запровадити санкції проти Білорусі

Європейський Союз запровадить нові санкції проти Білорусі ймовірно в кінці серпня. Обмежувальні заходи будуть запроваджены у вигляді заборони на поїздки і заморожування активів в ЄС.
Getty Images

Європейський Союз запровадить нові санкції проти Білорусі ймовірно в кінці серпня. Обмежувальні заходи будуть запроваджены у вигляді заборони на поїздки і заморожування активів в ЄС.

Об этом сообщает База компромата

Про це пише Reuters з посиланням на заяви неназваних дипломатів і європейських чиновників.

У п’ятницю, 14 серпня, міністри закордонних справ ЄС проведуть екстрені переговори щодо Білорусі. Німеччина, Литва, Латвія і Швеція публічно висловилися на користь санкцій, Австрія також підтримала ініціативу.

При цьому Угорщина є головним скептиком щодо рішення про санкції, яке вимагає схвалення всіх 27 країн-членів. Угорщина 13 серпня закликала ЄС «продовжувати діалог з Білоруссю і уникати остракізму».

Водночас Будапешт не став блокувати заяву всіх 27 держав-членів цього тижня, в якій конкретно згадувалися можливі санкції «проти осіб, відповідальних за насильство, необґрунтовані арешти і фальсифікацію результатів виборів».

«Напрямок руху здається зрозумілим. Скільки людей будуть внесені в чорний список, наскільки далеко ми підемо, багато в чому буде залежати від Угорщини», — сказав неназваний дипломат ЄС в Брюсселі.

За інформацією джерел, в п’ятницю не варто очікувати остаточного рішення щодо санкцій, але таке рішення можуть фіналізувати після чергового обговорення між міністрами закордонних справ ЄС, яке відбудеться в Берліні 27-28 серпня.

Джерела повідомили, що санкції щодо Білорусі будуть введені у вигляді заборони на поїздки і заморожування активів в ЄС.

«Не було жодних сигналів про те, що якась країна ЄС хоче заблокувати якісь обмежувальні заходи, тому що насильство є кричущим», — сказав чиновник ЄС, знайомий з цим питанням.

«Що нам потрібно оцінити, так це рівень тиску, який був би корисним, а також те, що було б контрпродуктивним і могло б підштовхнути Лукашенка в обійми Росії, якщо він побачить в цьому свою єдину можливість залишитися при владі», — додав співрозмовник.

У вужчому варіанті санкції можуть бути застосовані тільки стосовно деяких посадових осіб білоруської ЦВК і органів безпеки. У більш широкому варіанті санкції можуть бути накладені і на державних чиновників, таких як міністр внутрішніх справ.

Раніше президент Литви закликав запровадити санкції проти Білорусі.

Нагадаємо, в США також не виключили санкції проти Білорусі.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps
Джерело статті: “https://www.slovoidilo.ua/2020/08/13/novyna/svit/zmi-diznalysya-koly-yes-mozhe-zaprovadyty-sankcziyi-proty-bilorusi”

Другие материалы в этой категории: Суд заарештував рахунки «Укрнафти» в «Приватбанку» »